10 نکته طلایی برای کنترل خشم

به گزارش وبلاگ پوشه، عصبانیت بعلاوه باعث تغییرات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی زیادی می گردد به گونه ای که ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و به بالا رفتن سطح هورمون های انرژی، آدرنالین و نورآدرنالین منجر میگردد.

10 نکته طلایی برای کنترل خشم

ابراز احساس خشم به شیوه ای قاطعانه نه پرخاشگرانه، سالم ترین راه برای ابراز خشم است. برای انجام این کار، باید آموخت که چگونه احتیاج های خود را شفاف و چگونه آن ها را بدون آسیب رساندن به دیگران برآورده کنید.

خشم و عصبانیت یک احساس سالم انسانی است، اما زمانی که از کنترل خارج گردد، می تواند مسائلی را ایجاد کند.

عصبانیت بعلاوه باعث تغییرات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی زیادی می گردد به گونه ای که ضربان قلب و فشار خون را افزایش داده و به بالا رفتن سطح هورمون های انرژی، آدرنالین و نورآدرنالین منجر میگردد.

احساس خشم می تواند بر اثر هر عاملی و هر فرد یا هر موقعیتی تحریک گردد. گاهی اوقات مسائل زندگی شخصی نیز می تواند باعث خشم گردد. سه رویکرد اصلی در روبروه با احساس خشم عبارتند از: ابراز، سرکوب و آرام کردن.

قاطعیت به معنای زورگو بودن یا متوقع بودن نیست و به معنای احترام به خود و دیگران است.

روزنامه هندوستان تایمز در مطلبی به بعضی نکات برای روبروه با احساس خشم به روشی سالم اشاره نموده است:

توصیه می گردد کمی استراحت کنید، شرایط را دوباره ارزیابی کنید، دیگران را در نظر گرفته و سپس صحبت کنید. وقتی عصبانی هستیم از موضوعاتی صحبت می کنیم که باعث می گردد بعدا پشیمان شویم.

پس از احساس آرامش، احساسات خود را به روش غیر تقابلی بیان کنید و به نگرانی هایی که با آن روبرو هستید بپردازید.

فعالیت بدنی به کاهش استرس و بعلاوه به آرامش عضلات یاری می نماید. هنگام عصبانیت توصیه می گردد برای اینکه احساس بهتری داشته باشید، مدتی پیاده روی یا ورزش کنید.

در وسط روز و زمانیکه شرایط استرس زا می گردد، استراحت کنید. این کار به شارژ مجدد فکر و بدن برای مقابله با استرس یاری می نماید.

با خود در خصوص اینکه خشمگین شدن، راه چاره نیست صحبت کنید. در خصوص راه چاره های ممکن برای عوامل و موقعیت هایی که شما را عصبانی می نمایند، فکر کنید.

به جای شکایت از رفتار و کار های شخص دیگر، نگرانی هایی که با آن روبرو هستید و تاثیر آن بر خود را بیان کنید.

کینه ورزی از شخص دیگر تنها باعث می گردد احساس ناراحتی کنیم. بهتر است دیگران را ببخشیم و خشم را کنار بگذاریم.

آرام ساختن فضا با شوخ طبعی می تواند به کاهش تنش یاری کند. بعلاوه می تواند باعث گردد که در نهایت احساس بهتری داشته باشیم.

تمرین های تنفس عمیق یا صحبت با خود و اطمینان دادن به اینکه شرایط می تواند بهتر گردد، بعضی از راه های آرامش فکر و کاهش خشم هستند.

کنترل خشم می تواند چالش برانگیز باشد. برای یادگیری نحوه برخورد با این احساس بهتر است از متخصص یاری بگیرید.

منبع: فرادید

به "10 نکته طلایی برای کنترل خشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته طلایی برای کنترل خشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید