پیست اسکی آلوارس اردبیل

به گزارش وبلاگ پوشه، در این مقاله از مجله گردشگری خبرنگاران در قسمت مقالات جاهای دیدنی ایران به سراغ پیست اسکی آلوارس می رویم و آن را مورد آنالیز قرار می دهیم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

پیست اسکی آلوارس اردبیل

پیست اسکی آلوارس در روستای الوارس در 30 کیلومتری سرعین در دامنه کوه سبلان واقع شده است. این پیست بزرگترین پیست اسکی ایران از نظر وسعت است.

مقالات بیشتر بخوانید:

  • رودخانه بالیقلو چای اردبیل
  • جنگل فندقلو اردبیل
  • دریاچه نئور اردبیل
  • آش شیر اردبیل
  • غذاهای محلی اردبیل

پیست اسکی آلوارس که بزرگترین پیست اسکی از نظر وسعت در ایران می باشد یکی از برترین پیشنهادها برای لذت بردن از این ورزش مهیج و بعلاوه گردش در زیبایی های دامنه سبلان و تنفس در هوای پاک آن و لذت بردن از برف های مرغوب است.

مجموعه فرهنگی، توریستی و ورزشی آلوارس در یکی از زیباترین نقاط استان از نظر گردشگری و در نزدیکی روستای آلوارس یکی از همین منطقه ها خوش آب و هوا است که با امکانات تفریحی زیادی می تواند یک مقصد گردشگری کوتاه برای یک سفر زمستانی باشد. امکانات تفریحی و گردشگری مانند سرسره بازی، کارتینگ، تله سی یژ گرفته تا جهت پیاده روی، امکاناتی است که در آلوارس منتظر شماست و انگیزه چنین سفری را بیشتر هم می نماید.

شهر گردشگری سرعین در دامنه کوه سبلان در بین گردشگران به دلیل جاذبه های طبیعی و مخصوصاً آب های گرم معدنی و طبیعی با خواص درمانی شناخته می گردد، اما هم اکنون فعالیت بزرگترین پیست اسکی کشور در این منطقه ظرفیت بزرگ گردشگری را برای استان ایجاد کرده است.

علاوه بر همه جاذبه های طبیعی، تاریخی، باستانی و تفرجگاه های بی شمار، سرعین امروز با پیست اسکی آلوارس نیز به معروفیت رسیده است و با خارج شدن از منطقه گردشگری تک قطبی، سالانه در فصل زمستان و تا اواسط تابستان نیز پذیرای جمع کثیری از علاقه مندان به ورزش های زمستانی از جمله اسکی است. از این رو پیست اسکی آلوارس هم اکنون با تجهیز و توسعه به بزرگ ترین پیست اسکی کشور از نظر وسعت تبدیل شده است و به جهت دیر ذوب شدن برف های این منطقه می تواند در حدود شش الی هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد و از این لحاظ در کشور در رتبه اول است.

امکانات رفاهی- تفریحی:

تله سی یژ، پیست کارتینگ، پیست موتورسواری، پیست سرسره بازی، یک شهر بازی کوچک، غرفه صنایع دستی و رستوران از امکانات این مجموعه است. طول جهت تله سی یژ آلوارس حدود یک هزار و 200 متر است زمانی که سوار این تله سی یژ شوید، می توانید منظره ها کوهستان را از نمای بالا دیدن نمایید.

جهت دسترسی:

سرعین در 25 کیلومتری اردبیل است و برای رفتن به پیست آلوارس باید اول به این شهر رسید. خیابان ولیعصر (عج) سرعین تا کمربندی را به سوی غرب برانید و در میدان به سوی راست بپیچید. در میدان بعدی، جاده سمت چیتان را20 کیلومتر ادامه بدهید تا پس از عبور از روستاهای گازیر، علیداشین، اوجور و آلوارس به پیست اسکی برسید. در صورتی که خودرو شخصی ندارید، می توانید از سرعین تاکسی دربست بگیرید تا با حدود 30 هزار تومان شما را تا پیست ببرند.

منبع: تاپ تراول

به "پیست اسکی آلوارس اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیست اسکی آلوارس اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید