واکسن کرونا به مفهوم ریشه کن شدن کووید-19 نیست

به گزارش وبلاگ پوشه، سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که فراوری واکسن کروناویروس به مفهوم ریشه کن شدن بیماری کووید-19 نیست.

واکسن کرونا به مفهوم ریشه کن شدن کووید-19 نیست

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پوشه، سازمان دنیای بهداشت روز گذشته (آدینه) هشدار داد: فراوری و توزیع واکسن کروناویروس به منظور مقابله با همه گیری بیماری کووید-19 به خودی خود موجب ریشه کن شدن این بیماری مرگبار نمی گردد.

بنابر اعلام سازمان دنیای بهداشت این باور اشتباه است که با فراوری و توزیع واکسن، بحران شیوع کروناویروس به اتمام می رسد.

دکتر مایکل رایان رئیس بخش فوریت های سازمان دنیای بهداشت در کنفرانس خبری مجازی تاکید نمود: واکسن برابر با صفر شدن بیماری کووید-19 نخواهد بود.

وی اضافه کرد: با فراوری واکسن و اقدام به واکسیناسیون ابزاری مهم و قدرتمند به مجموعه ابزاری که در اختیار ما واقع شده است اضافه می گردد، اما واکسن ها به خودی خود نمی توانند موجب ریشه کن شدن بیماری شوند.

همچنین تدروس آدهانوم دبیر کل سازمان دنیای بهداشت گفته است که پیشرفت های بدست آمده در زمینه فراوری واکسن امیدبخش است و اکنون می توان روزنه امیدی که در انتهای جهت پیش رو وجود دارد، مشاهده کرد. هرچند این نگرانی وجود دارد که افراد تصور نمایند همه گیری بیماری کووید-19 رو به سرانجام است.

وی اظهار کرد: در بسیاری از مناطق شاهد انتقال گسترده ویروس هستیم که موجب شده فشار مضاعفی به بیمارستان ها، بخش مراقبت های ویژه و کادر درمان وارد گردد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، تا به امروز بیش از 66 میلیون نفر در دنیا به کروناویروس آلوده شده و بیش از 1.5 میلیون نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسن کرونا به مفهوم ریشه کن شدن کووید-19 نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا به مفهوم ریشه کن شدن کووید-19 نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید