مقام کاخ سفید: شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه وجود ندارد

به گزارش وبلاگ پوشه، یک مقام ارشد کاخ سفید چهارشنبه گفته شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه که در روزهای اخیر منطقه تهاجم نیروهای ارتش ترکیه بوده مشاهده نمی شود.

مقام کاخ سفید: شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پوشه، یک مقام ارشد کاخ سفید گفته دولت آمریکا شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه مشاهده نکرده است.

پیش از این مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه ای با سی ان ان گفته بود در صورتی که شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه مشاهده شود، این اقدام مصداق جنایت جنگی خواهد بود که نیروهای ترکیه مرتکب آن شده اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه 17 مهر از آغاز عملیات نظامی جدید ترکیه موسوم به چشمه صلح در شمال سوریه خبر داد. وی هنگام آغاز این عملیات مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته بعد از دیدار با طیب اردوغان گفت که طرفین بر سر حل و فصل درگیری ها در مرز ترکیه و سوریه به توافق دست یافته اند.

بر اساس این توافق 10 بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق مفاد این توافق، همه عناصر یگان های مدافع خلق (YPG) و سلاح های آنها از منبج و تل رفعت سوریه خارج خواهند شد.

طبق بند سوم توافق، وضعیت فعلی ایجاد شده در منطقه عملیات چشمه صلح که تل ابیض و رأس العین تا عمق 32 کیلومتری را تحت پوشش قرار می دهد، حفظ خواهد شد.

توافق روسیه و ترکیه در حالی صورت گرفته که سه شنبه شب آتش بس 5 روزه آنکارا با شبه نظامیان مسلح کُرد همپیمان آمریکا به اتمام می رسید و مقام های ترکیه ای ضمن انتقاد از عمل نکردن آمریکا به وعده هایش در خصوص آتش بس موقت، از احتمال از سرگیری عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام کاخ سفید: شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام کاخ سفید: شواهدی از پاکسازی قومی در شمال سوریه وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید