داعش برنده نهایی خروج آمریکا از سوریه

به گزارش وبلاگ پوشه، ایسنا به نقل از روزنامه واشنگتن پست، نوشت: به گفته تحلیلگران، هیچ تردیدی نیست که داعش یکی از بزرگترین برنده های اتفاق های اتفاق افتاده در سوریه و خروج نیروهای آمریکایی است.

داعش برنده نهایی خروج آمریکا از سوریه

مقام های آمریکایی می گویند، نیروهای آمریکایی و شرکای آن ها به رهبری نمودها روزانه ده ها ماموریت ضد داعش در سوریه اجرا می کردند و این فرایند اکنون متوقف شده است.

همان شرکا موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه بعضی از زندانیان داعشی را آزاد نموده و آن ها را به خودشان ملحق کردند و این را راهی برای زیر نظر داشتن آن ها می دانند. این هم اکنون وضعیت خطرناکی است.

اکنون تحلیلگران می گویند، خروج نیروهای آمریکایی به دستور دونالد ترامپ بزرگترین پیروزی در چهار سال اخیر را نصیب داعش نموده است و به شدت دورنمای آن را تقویت کرد. مقام های آمریکایی اخیرا گفتند، با توجه به اینکه نیروهای آمریکایی برای خروج شتاب به خرج می دهند، در حقیقت آن ها توانایی گردآوری اطلاعات حیاتی درباره عملیات های میدانی این گروه را از دست می دهند.

لینا خطیب، مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا در مرکز تحقیقاتی چتم هاوس لندن گفت: هیچ تردیدی نیست که داعش یکی از بزرگترین برنده های اتفاق های اتفاق افتاده در سوریه است. قطع حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه توانایی ایالات متحده و شرکای سابق در گیر انداختن باقیمانده های این گروه را تحت الشعاع قرار داده است.

23231

منبع: خبرآنلاین

به "داعش برنده نهایی خروج آمریکا از سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش برنده نهایی خروج آمریکا از سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید