تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک 100 نفر رسیده است

به گزارش وبلاگ پوشه، تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر شرایط حاد کرونایی در شهر تهران از نزدیک شدن تعداد فوتی های این شهر به حدود 100 نفر اطلاع داد.

تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک 100 نفر رسیده است

محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع وبلاگ پوشه گفت: در جلسه امروز(سه شنبه) اولین دستور جلسه به صورت دو فوریتی بود و اعضا از شهردار تهران خواستند که یک گزارش تحویل و تحول همانند کاری که در ابتدای دوره برای شهرداری دوره قبل انجام دادیم را تهیه نمایند.

وی اضافه نمود: با توجه به عقب افتادن رسیدگی به پرونده باغات، کل صحن امروز به پرونده باغات اختصاص داشت و امروز تعدادی از پرونده ها رأی باغ و تعدادی رأی غیرباغ گرفته اند.

هاشمی درباره شرایط حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: ما مصوبات بسیار خوبی در دولت داریم و قول های خوبی داده می گردد؛ اما عملا هیچکدام آن ها به نتیجه نمی رسد و آنچه که درباره آن به نتیجه رسیده ایم نیز خرید اتوبوس از بودجه خود شهرداری تهران بوده است. اتوبوس ها و واگن های قدیمی در حال نوسازی هستند اما درباره تامین تجهیزات نو هنوز هیچ فعالیت جدی آغاز نشده است. می دانید که تقریبا یک سال است که با یاری معاونت فناوری ریاست جمهوری یک پژوهش عملگرا انجام و پیشرفت عملیات ساخت قطار داخلی مترو از نظر طراحی به 85 درصد و از نظر ساخت به 75 درصد رسید.

وی ادامه داد: یک قطار هم توسط رئیس جمهور رونمایی شد و در آن جلسه رئیس جمهور دستور دادند که از این قطار فراوری گردد. از مصوبه واردات 1000 واگن، 420 واگن هنوز باقی مانده است که درباره آن تصمیم گیری نشده است و دولت می تواند برای این 420 واگن به صورت ریالی برای کارخانجات داخلی تامین اعتبار کند. شهرداری تهران قراردادی با شرکت واگن سازی تهران برای تامین 105 واگن امضا نموده است و این اتفاق می تواند به سرعت آغاز گردد و در انتهای کار دولت حداقل این پول تامین و در شورای شهر و شهرداری بعدی شاهد حضور این واگن ها در سیستم حمل ونقل عمومی تهران باشیم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید نمود: شرایط کرونایی بسیار حاد است و تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک 100 نفر رسیده است و اگر همینطور پیش برویم بالاتر هم می رود. در حمل و نقل عمومی براساس گزارشات بین المللی اعلام شده، اگر زمان کمی در واگن و اتوبوس باشیم خطر کمتر است و توصیه هم کردم که بیش از 20 دقیقه کسی در حمل و نقل عمومی نماند. اما با توجه به اینکه این بیماری با شرایط واکسیناسیون در یک سال آینده هم وجود خواهد داشت پس ضروری است که دولت نسبت به قولی که برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی داده است کوشش بیشتری کند. نمی دانم چه مسئله ای وجود دارد در حالی که ساده است و دولت باید برای آن تامین اعتبار کند و کار سختی نیست.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک 100 نفر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد فوتی ها در تهران به نزدیک 100 نفر رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید