گلایه شهسواری از قرادادهای پایین پینگ پنگ بانوان

ملی پوش پینگ پنگ ایران از میزان کم قراردادهای باشگاه ها و وضعیت اسپانسری در بخش بانوان گلایه کرد.

گلایه شهسواری از قرادادهای پایین پینگ پنگ بانوان

ندا شهسواری ملی پوش تنیس روی میز ایران در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت اسپانسری در بخش بانوان گفت: چون قیمت رویه راکت، چسب، چوب راکت و دیگر امکانات مربوط به پینگ پنگ بالا رفته تهیه آنها برایمان خیلی سخت است و هرچه که درآمد داریم باید خرج این موارد گردد علاوه بر این یک طرف رویه راکتم مربوط به کارخانه باترفلای است اما متاسفانه آقای احسانی، نمایندگی این اسپانسر در ایران هیچ حمایتی از ما نمی نماید و دلیلش را نمی دانم.

او در ادامه اضافه کرد: کلا قراردادهای لیگمان خیلی پایین است و اصلا سیر صعودی نداشته است. اگر به خاطر بحث تبلیغات است که فدراسیون از سال گذشته به مدت دو ساعت پخش زنده تلویزیونی مسابقات لیگ و رده بندی بانوان را گرفته است در نتیجه نسبت به سال های قبل تبلیغات بیشتری شده و دیگر باشگاه ها نمی توانند از این نظر بهانه ای داشته باشند اما متاسفانه هنوز قیمت پایین قرارداد خانم ها پا برجا است و این طلسم شکسته نشده که این مبلغ هم همیشه صرف ایاب ذهاب، رویه راکت، چوب ، چسب و توپ می گردد.

شهسواری با بیان اینکه باید رسم و رسوم های غلطی که در باشگاه برای خانم ها وجود دارد شکسته گردد، ادامه داد: میزان قراردادها باید با توجه به تورمی که هر سال وجود دارد، بالا برود. فدراسیون از نظر امکانات اردو، خوابگاه و تورهای جهانی و بین المللی واقعا زحمت می کشد، اسپانسر جذب می نماید و اعزام های مختلف را انجام می دهند اما از نظر قرادادهای باشگاهی مشکل داریم که انگیزه ها را پایین می آورد. در صورتی که مردان این مشکل را ندارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا قراردادهای پایین به مدال آوری بانوان ارتباط دارد یا خیر، گفت: بحث مدال آوری نیست چون رشته های دیگری را می شناسم که اصلا مدال آور نیستند اما قراردادهای بالاتری دارند. در بخش مردان هم تازه سال جاری مدال آور شدیم در حالی که هر دو بخش زنان و مردان المپیکی هستند.

ملی پوش پینگ پنگ بانوان با بیان اینکه هر سال ما را گول می زنند که سال بعد وضعیت قراردادها بهتر می گردد ادامه داد: سالی که به المپیک 2012 رفته بودم میزان قراردادم را دو میلیون تومان نوشتند که من اصلا نمی خواستم با این مبلغ بازی کنم. در این شرایط جدا از بحث مالی به شخصیت بازیکن توهین می گردد.

شهسواری در ادامه به وضعیت تیم ملی قبل از حضور در مسابقات فنلاند اشاره و اعلام کرد: از 12 آبان در اردو بودیم و تا اعزاممان به فنلاند که 13 آذر است ادامه دارد. البته از هفتم تا نهم آذر ماه به دلیل تور مشهد اردو نداریم. به طور کلی تمرینات فشرده و حرفه ای همراه با بدنسازی داشتیم و به آمادگی خوبی رسیدیم. امیدوارم در فنلاند نتیجه خوبی کسب کنیم. از نظر فردی هم آماده هستم و دیگر به شرایط مسابقه بستگی دارد که با تمرکز بتوانم خوب کار کنم. از آنجایی که این مسابقات به صورت تیمی و انفردای برگزار می گردد می توانیم بازی های بیشتری انجام دهیم. علاوه بر این مسابقات انفرادی حذفی نیست و در نتیجه تعداد بازی هایمان بیشتر می گردد.

شهسواری در انتها این گفت وگو و در مورد حضور خواهرش در اردوی تیم ملی گفت: حضور سارا در اردو خیلی خوب است . سعی می کنم به صورت خصوصی اشکلاتش را گوشزد کنم چون در اردو خیلی از ایرادهای بزرگ رفع می گردد.

به گزارش خبرنگاران، ندا شهسواری و مهشید اشتری دو بانوی پینگ پنگ باز ایران 13 آذرماه به مسابقات فنلاند اعزام می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گلایه شهسواری از قرادادهای پایین پینگ پنگ بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه شهسواری از قرادادهای پایین پینگ پنگ بانوان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید