وزیر نیرو: مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند

به گزارش وبلاگ پوشه، محرابیان در ادامه ضمن رضایت بخش خواندن بارش های اخیر گفت: در سال آبی جاری تا به امروز به نسبت بارش های خوبی داشتیم و جز استان هایی چون تهران، البرز، همدان و قزوین و استان های شرقی که در آن ها با شرایط عادی فاصله داریم، در دیگر استان ها شرایط رضایت بخش بوده است.

وزیر نیرو: مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند، گفت: از مردم عزیز کشورمان می خواهیم برای حفظ پایداری شبکه با صرفه جویی و مصرف صحیح انرژی به ما در تحقق این امر مهم یاری برسانند.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در رابطه با برودت هوا و مسائل مرتبط به خدمت رسانی در صنعت آب و برق کشور گفت: وقتی دمای هوا کاهش پیدا می نماید، خدمات رسانی در حوزه آب و برق نیز با مسائلی همراه می گردد که از جمله آن ها می توان به پدیده یخ زدگی آب و نیمه جامد شدن سوخت های مایع اشاره نمود که فعالیت نیروگاه ها را سخت می نماید.

وی ادامه داد: در این شرایط باید به صورت پیوسته مراقب تأسیسات و سازه های آب و برق باشیم که همکاران ما در صنعت آب و برق برای خدمت رسانی مطلوب و پیوسته در این زمینه کوشش زیادی می نمایند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه مردم بابت تأمین آب و برق پایدار نگرانی نداشته باشند، افزود: از مردم عزیز کشورمان می خواهیم برای حفظ پایداری شبکه با صرفه جویی و مصرف صحیح انرژی به ما در تحقق این امر مهم یاری برسانند.

وی با تأکید بر اینکه در صنعت آب و برق آمادگی کامل برای خدمت رسانی وجود دارد، از همراهی ادارات با دولت در حوزه صرفه جویی انرژی قدردانی کرد و گفت: امروز روحیه صرفه جویی در ادارات کشور عمومی شده است و ادارات هم در تابستان امسال و هم اکنون در زمستان نشان دادند که چقدر می توانند در کاهش مصرف انرژی به ما یاری نمایند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه عقیده دارم در این فضا اگر کسی مصرف انرژی را رعایت نکند خودش متضرر شده است، افزود: صرفه جویی در مصرف انرژی و درست مصرف کردن انرژی احتیاج به یک روحیه ایثارگرانه و مقاومتی دارد و اگر کسی در مصرف انرژی صرفه جویی نکند، در واقع از مسابقه ایثار و هم نوع دوستی عقب مانده است.

محرابیان در ادامه ضمن رضایت بخش خواندن بارش های اخیر گفت: در سال آبی جاری تا به امروز به نسبت بارش های خوبی داشتیم و جز استان هایی چون تهران، البرز، همدان و قزوین و استان های شرقی که در آن ها با شرایط عادی فاصله داریم، در دیگر استان ها شرایط رضایت بخش بوده است.

وی در سرانجام نیز با تأکید بر اینکه در حال حاضر اندازه پرشدگی سد های کشور به 40 درصد رسیده است، بیان نمود: امیدواریم با افزایش دما در آینده و به جریان افتادن رواناب ها اندازه پرشدگی سد های کشور نیز افزایش یابد.

منبع: عصر ایران

به "وزیر نیرو: مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: مردم نگران تأمین آب و برق پایدار نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید