واکنش روسیه به اتهام آمریکا درباره دخالت در اوضاع داخلی شیلی

به گزارش وبلاگ پوشه، معاون وزیر خارجه روسیه، اتهام جدید واشنگتن درباره بی ثبات کردن اوضاع داخلی در شیلی از سوی مسکو را ادامه تلاش های واشنگتن تخریب سیاست خارجی روسیه ارزیابی کرده و دخالت در امور داخلی سایر کشورها را تکذیب کرد.

واکنش روسیه به اتهام آمریکا درباره دخالت در اوضاع داخلی شیلی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پوشه به نقل از خبرگزاری اینترفکس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اتهامات واشنگتن درباره تلاش مسکو برای بی ثبات کردن اوضاع در کشور شیلی را تکذیب کرد.

ریابکوف گفت: دولت آمریکا از اوضاع پیچیده داخلی در شیلی برای ادامه تلاش های خود به منظور ضربه زدن به سیاست خارجی روسیه استفاده می کند و این مسئله جدیدی نیست. پیش از این چنین شیوه های غیرصادقانه ای بارها و بارها از سوی واشنگتن بکار گرفته شده ، ما هرگز در امور داخلی و روند انتخابات هیچ کشوری مداخله نکرده و نخواهیم کرد.

این دیپلمات اضافه کرد، روسی با احترام با استقلال سایر کشورها برخورد کرده و این خط مشی سیاست خارجی این کشور است.

ریابکوف ابراز اطمینان کرد که مردم شیلی این مسئله و فتنه های آمریکا برای رسیدن به منافع خاص خود را به خوبی درک می کنند.

پیش از این، وزارت خارجه آمریکا، ترول های روسی را به استفاده از مباحثات سیاسی شیلی برای تشدید اختلاف داخلی در این کشور متهم کرده بود. اعتراضات در شیلی، این کشور آمریکای لاتین در ماه اکتبر آغاز شده است. مردم شیلی از کمبود حقوق، شرایط بازنشستگی، مزایای اجتماعی و هزینه ای بالای درمانی و تحصیلی ابراز نارضایتی کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش روسیه به اتهام آمریکا درباره دخالت در اوضاع داخلی شیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به اتهام آمریکا درباره دخالت در اوضاع داخلی شیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید