دنیای واقعی از رمان هایم ترسناک تر است

به گزارش وبلاگ پوشه، جورج آر. آر. مارتین، نویسنده معروف آمریکایی می گوید: گرچه در هفت قلمرو خیالی رمان هایم شرایط ترسناک و شوم است، اما این شرایط باز هم به ترسناکی دنیای واقعی نیست.

دنیای واقعی از رمان هایم ترسناک تر است

به گزارش وبلاگ پوشه به نقل از گاردین، جورج آر. آر. مارتین در وب سایت خود اعلام کرد، با توجه به سن و شرایط فیزیکی اش جزء جمعیت آسیب پذیر در شیوع ویروس کرونا محسوب می شود و این روزها را در مکانی دورافتاد و به دوراز دیگران سر می کند و سرگرم نگارش رمان بادهای زمستان، ششمین قسمت از مجموعه رمان های ترانه یخ و آتش (که در سریال بازی تاج و تخت مورد اقتباس قرار گرفتند) است.

این نویسنده 71ساله همچنین گفت این روزها را بیشتر در جهانی خیالی وستروس (جایی که بیشتر اتفاق های رمان هایش روی می دهد) می گذراند.

مارتین با اشاره به شرایط این روزهای جهان که تحت تاثیر شیوع ویروس کروناست اظهار کرد: با توجه به این که بسیاری از سرگرمی ها تعطیل هستند، خواندن بهترین روش برای گذران ساعت های خالی است. روزهای عجیبی پیش روی ماست و من به یاد نمی آورم که در طول عمرم چیزی را شبیه آن چه در هفته پیش دیدم تجربه کرده باشم. برخی روزها و با دیدن اخبار ناخودآگاه احساس می کنم که در جهانیی علمی تخیلی در حال زندگی هستیم. آن دسته از جهانهای تخیلی که همیشه رویای زندگی در آن ها را داشتم یا شهرهایی در ماه بود یا مریخ، یا ماشین های پرنده داشت و یا ربات های خانه دار و هیچ وقت به داستان هایی درباره شیوع بیماری علاقه نداشتم. امیدوارم از این شرایط سلامت گذر کنیم. دوستان من، بهتر است سالم بمانیم تا تاسف بخوریم.

جورج آر.آر. مارتین در سال 1996 قرارداد نگارش سه جلد از مجموعه ترانه یخ و آتش را امضا کرد و حالا که بیش از 20 سال از آن زمان گذشته، همچنان درگیر نگارش هفت جلدی پرفروشش است.

مجموعه رمان های نوشته مارتین بخش قابل توجهی از شهرت خود را به اقتباس تلویزیونی اش که بازی تاج و تخت نام دارد، مدیون است. این سریال بین سال های 2011 و 2019 از شبکه HBO پخش می شد.

دیوید بنیوف و دی.بی. وایس کارگردانان این پروژه تلویزیونی بودند که روایت کننده چندین خط داستانی از مجموعه رمان ترانه یخ و آتش است و داستان آن در قلمرو خیالی هفت پادشاهی وستروس می گذرد. بازی تخت و تاج راوی تاریخچه نبرد خشونت بار بین خانواده های اشرافی در آن سرزمین است که برای به دست آوردن تخت آهنین تلاش می کنند.

سریال هشت فصلی بازی تاج و تخت بر اساس رمان های نوشته جورج آر.آر. مارتین با کسب جوایز فراوان به یکی از پیروز ترین سریال های تمام دوره ها تبدیل شد.

بازی تاج و تخت (1996)، نبرد پادشاهان (1998)، طوفان شمشیرها (2000)، ضیافتی برای کلاغ ها (2005) و رقصی با اژدهایان (2011) عنوان پنج کتاب از مجموعه رمان های ترانه یخ و آتش هستند که تا به امروز منتشر شده اند و بادهای زمستان و رویای بهار نیز دو کتاب انتها بخش این مجموعه خواهند بود که هنوز منتشر نشده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دنیای واقعی از رمان هایم ترسناک تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیای واقعی از رمان هایم ترسناک تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید