تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ پوشه، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تمهیدات حمایتی این سازمان در راستای حمایت از فعالیت های مالی آسیب دیده از بیماری کرونا را برای مؤدیان مالیاتی تشریح کرد.

تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ پوشه، امیدعلی پارسا درباره اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور به منظور پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و رعایت حقوق مؤدیان مالیاتی، گفت: در مرحله اول بعضی تمهیدات با صدور بخشنامه های لازم از سوی سازمان امور مالیاتی صورت گرفت و در مرحله دوم بسته حمایتی پیشنهادی سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و برای تصویب به شورای هماهنگی مالی سران قوا ارسال شد که تا کنون سه بند آن به تصویب رسیده است.

وی اضافه کرد: در گام نخست به منظور پیشگیری از گسترش بیماری، جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی از 15 اسفندماه 1398 تا انتها فروردین ماه 1399 لغو شد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه براساس ماده 186 قانون مالیات های مستقیم، بانک ها مکلفند جهت ارائه تسهیلات برای اشخاص حقیقی و حقوقی از سازمان امور مالیاتی استعلام نمایند، اظهار کرد: با توجه به شرایط اخیر بانک ها و موسسات اعتباری برای اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی تا دو میلیارد ریال و برای اشخاص حقوقی تا پنج میلیارد ریال احتیاج به استعلام از ادارات امور مالیاتی ندارند.

وی همچنین در مورد مصوبات شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا، گفت: طبق تصمیمات اجرا شده سررسید پرداخت مالیات بر ارزش اضافه کرده مربوط به دوره چهارم سال 1398، از 15 فروردین 1399 به تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1399 تغییر یافت.

پارسا اضافه کرد: در این طرح حمایتی مصوب شد که کلیه عملیات اجرایی وصول مالیات که در باب چهارم از فصل نهم قانون مالیات های مستقیم ذکر شده است، تا انتها اردیبشهت 1399 متوقف گردد.

معاون وزیر امور مالی و دارایی اعلام کرد: باتوجه به اینکه صدور یا تجدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی از طرف مراجع صلاحیت دار منوط به ارائه گواهی از اداره امور مالیاتی ذیربط است، باتوجه به شرایط اخیر کشور صدور یا تجدید پروانه کسب و کار اشخاص حقیقی موضوع ماده 186 قانون مالیات های مستقیم تا انتها شهریورماه سال 1399 احتیاج به اخذ گواهی از اداره امور مالیاتی مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات جدید مالیاتی در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید