امضای 6 تفاهم نامه با ارزش 4 میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان

به گزارش وبلاگ پوشه، 6 تفاهم نامه به ارزش چهار میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و جمهوری آذربایجان در باکو منعقد شد.

امضای 6 تفاهم نامه با ارزش 4 میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ پوشه به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در سفر مسؤولان و نمایندگان 50 شرکت دانش بنیان ایرانی به جمهوری آذربایجان به سرپرستی علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و در پی مذاکرات 2 روزه میان مسؤولان و نمایندگان شرکت های دو کشور، 6 تفاهم نامه میان دو کشور به امضا رسید.

این تفاهم نامه ها که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و در زمینه کف پوش های نانویی و کف پوش هایی با خواص مقاومتی بالا، حوزه الکترونیک و طعم دهنده ها منعقد شد، در حضور علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان و تورال کریملی رئیس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

در حاشیه این مراسم رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی امضای این 6 تفاهم نامه به مبلغ چهار میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و شرکت هایی از جمهوری آذربایجان را اتفاقی مهم توصیف کرد و گفت: این تازه آغاز راه است و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که افتتاح مرکز همکاری نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان منجر به تقویت روابط میان شرکت های دانش بنیان و فناور دو کشور گردد.

تورال کریملی، رئیس موسسه دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: چهار هزار و 700 استارت آپ در ایران مشغول به فعالیت هستند و بدون شک جمهوری آذربایجان مایل است تا با این شرکت ها همکاری داشته باشد تا علاوه بر حضور این شرکت ها در بازار آذربایجان و دیگر کشورها، میان این دو کشور تبادل همکاری نیز صورت گیرد.

در جریان این سفر، مرکز همکاری های نوآورانه ایران و جمهوری آذربایجان به همت بخش خصوصی و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد که در آن نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی به مدت یک سال برپا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "امضای 6 تفاهم نامه با ارزش 4 میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای 6 تفاهم نامه با ارزش 4 میلیون دلار میان شرکت های دانش بنیان ایرانی با جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید