آماده کمک به عراق برای حل بحران کرونا هستیم

به گزارش وبلاگ پوشه، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با فالح فیاض آمادگی ایران را برای کمک به عراق در مبارزه با کرونا گفت.

آماده کمک به عراق برای حل بحران کرونا هستیم

به گزارش، دریابان علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی که به عراق سفر کرده است صبح امروز یکشنبه با فالح فیاض مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق ملاقات و مصاحبه کرد.

در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شمخانی در این ملاقات با اشاره به تجربه پیروز همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم تکفیری اظهار کرد: امروز جنگ ادراکی به عنوان یکی از ابعاد جنگ هیبریدی، جایگزین فتنه تروریسم شده و پدید آورندگان و پشتیبانان داعش تلاش می کنند تا از این طریق به اهداف محقق نشده و با هزینه کمتر دست یابند.

او از اقدام مجلس و دولت عراق در تصویب و پیگیری قانون خروج نیرو های نظامی خارجی از عراق تقدیر و گفت: دولت، نیرو های مسلح و مردم شجاع عراق در مبارزه پیروز و قهرمانانه با تروریست های داعش و گروه های تکفیری نشان دادند که برای تامین امنیت خود نیازی به حضور نیرو های نظامی خارجی ندارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بزرگ نمایی تهدیدات موهوم، کاهش تاب آوری اجتماعی در برابر مسائل و قلب واقعیت ها را از شگرد های جنگ ادراکی برشمرد و گفت: باید برای حفاظت از منافع ایران و عراق در برابر هجمه ناجوانمردانه تروریسم ادراکی همه ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و مردمی با شناخت کامل از اهداف دشمن به میدان بیاید.

شمخانی در خاتمه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دو کشور ایران و عراق آمادگی جمهوری اسلامی برای مساعدت به عراق در مبارزه با بیماری کرونا را گفت.

فالح فیاض مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به عراق گفت: پیوند های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی عمیق دو ملت و همچنین اشتراکات سیاسی قوی بین تهران و بغداد روابط دو کشور را در شرایط منحصر به فرد قرار داده است.

او با تاکید بر ضرورت ارتقای همکاری های دو کشور در زمینه های امنیتی و اقتصادی از ایجاد کارگروه مشترک برای پیگیری اقدامات پیشگیرانه و درمانی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا استقبال کرد.

شمخانی شب گذشته برای ملاقات و گفت وگو با مقامات عراقی در رأس هیأت سیاسی و امنیتی وارد بغداد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آماده کمک به عراق برای حل بحران کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده کمک به عراق برای حل بحران کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید