مه درخشان در فضا

به گزارش وبلاگ پوشه، ستارگان دور در یک غبار به رنگ سبز پوشیده شده اند، این ناحیه ابر مانند در نور فروسرخ گرفته شده است که با چشم غیرمسلح انسان نامرئی است. کارشناسان برای تجسم بهتر داده های مادون قرمز خام، نواحی ترکیبات هیدروژن و کربن غلیظ را به رنگ سبز کدگذاری کردند.

مه درخشان در فضا

ناسا به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری زیبا از بخشی از فضا که به وسیله تلسکوپ فضایی اسپیتزر ثبت شده، منتشر کرد.

ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این تصویر که در سال 2009 به وسیله تلسکوپ فضایی اسپیتزر بازنشسته ما گرفته شد، مه سبز رنگی را نشان می دهد که به وسیله دو ستاره درخشان روشن شده است.

مه از ترکیبات هیدروژن و کربن تشکیل شده است که دقیقاً در اینجا روی زمین در اگزوز خودرو ها و در کوره های ذغالی نیز یافت می گردد. با این حال، در فضا، این ترکیبات در ابر های تاریکی تشکیل می شوند که ستاره ها را به وجود می آورند.

این مولکول ها راهی را در اختیار اخترشناسان قرار می دهند تا ابر های گازی را آنالیز نمایند و ساختار آن ها را با جزئیات زیاد مطالعه نمایند. این تصویر، نمای چندین جریان کوچک و مولکولی گاز از ستارگان در حال شکل گیری نزدیک را نشان داد که نشان دهنده جوانی آن هاست. چنین جریان هایی راهی عالی برای آنالیز ستارگان بسیار جوان و پرجرم در مراحل اولیه هستند.

ستارگان دور در یک غبار به رنگ سبز پوشیده شده اند، این ناحیه ابر مانند در نور فروسرخ گرفته شده است که با چشم غیرمسلح انسان نامرئی است. کارشناسان برای تجسم بهتر داده های مادون قرمز خام، نواحی ترکیبات هیدروژن و کربن غلیظ را به رنگ سبز کدگذاری کردند.

در سمت چپ بالای تصویر، رگه های عجیب و غریب - احتمالاً دانه های غباری که با میدان های مغناطیسی ردیف شده اند - ستاره را منحرف می نمایند. ستاره نسبتا نزدیک و به خوبی مطالعه شده GL 490 در وسط و سمت راست تصویر می درخشد. ستارگان در پس زمینه تصویر به رنگ های سبز، قرمز و آبی دیده می شوند.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "مه درخشان در فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مه درخشان در فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید