در پی ادامه خشونت ها، کارگران مهاجر از کشمیر خارج می شوند

به گزارش وبلاگ پوشه، یکی از مقامات ایالت بنگال غربی اعلام نمود که برای جلوگیری از تبدیل شدن کارگران مهاجر به هدف گروه های شبه نظامی، آنها از کشمیر خارج خواهند شد.

در پی ادامه خشونت ها، کارگران مهاجر از کشمیر خارج می شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پوشه، پس از افزایش کشتارها توسط شبه نظامیان در کشمیر، بیش از 100 کارگر مهاجر از این منطقه منتقل خواهند شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ماماتا بانرجی از مقام های ایالت بنگال غربی روز شنبه (امروز) بیان کرد که او میخواهد تا برای جلوگیری از تبدیل شدن کارگران مهاجر به یک هدف بالقوه برای گروه های شبه نظامی، آنها را از کشمیر خارج کند.

کارگران شناسایی و با قطار به سمت ایالت های شرقی منتقل خواهند شد.

هفته گذشته شبه نظامیان به یک خانه در جنوب کشمیر حمله کردند و 6 مرد را که در باغ ها و مزارع کار می کردند را به گلوله بستند. از این 6 نفر، 5 نفر کشته شدند و یک نفر دیگر جان سالم به در برد.

یک مقام ارشد پلیس کلکته گفت: پس از کشته شدن پنج کارگر مسلمان در بنگال غربی، ما تمام کارگران بنگالی را از کشمیر خارج می کنیم.

اوایل ماه آگوست (اواسط مردادماه)، دولت هند، در اقدامی که با اعتراض گسترده در منطقه کشمیر روبرو شد، وضعیت خودمختاری این منطقه یا همان ماده 370 قانون اساسی را لغو و بیان کرد که به زودی استان جامو و کشمیر را به دو منطقه تحت کنترل مستقیم دولت فدرال تقسیم می نماید.

طبق ماده 370 قانون اساسی هند، جامو و کشمیر، قانون اساسی و قوانین عرفی جداگانه ای دارد که شامل مسائلی همچون شهروندی، دارایی و مالکیت زمین می شد و هم اکنون با لغو این ماده، این منطقه همچون مناطق دیگر هند است و دیگر شهروندان هند می توانند زمین و ملک در این استان خریداری نمایند و هرکسی نیز امکان رأی دادن در این منطقه را دارد.

از آن موقع، کشمیر در وضعیت امنیتی به سر می برد و چندین هزار نظامی هندی با حضور در این منطقه با هرگونه اعتراضی برخورد می نمایند. تلفن های همراه و اینترنت هم برای چند هفته در این منطقه قطع بود و شهروندان برای تردد در کشمیر باید از ایست و بازرسی های متعدد عبور می کردند.

از طرفی، دولت هند علیرغم اعتراضات گسترده ساکنان کشمیر هند، روز پنجشنبه رسماً جامو و کشمیر را به 2 منطقه جامو و کشمیر و لداخ تقسیم کرد که مستقیماً تحت کنترل دولت مرکزی دهلی نو قرار می گیرند.(جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "در پی ادامه خشونت ها، کارگران مهاجر از کشمیر خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی ادامه خشونت ها، کارگران مهاجر از کشمیر خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید