حمله به محمد بنا قبل از سوت سرانجام ، رفتار متفاوت علی ارسلان بعد از کسب مدال طلای دنیا برای صربستان

به گزارش وبلاگ پوشه، کسب مدال طلای علی ارسلان برای کشور میزبان، نقدها از کشتی فرنگی و شخص سرمربی تیم ملی ایران را به اوج خود رسانده است.

حمله به محمد بنا قبل از سوت سرانجام ، رفتار متفاوت علی ارسلان بعد از کسب مدال طلای دنیا برای صربستان

به گزارش وبلاگ پوشه این اتفاق در فضای مجازی سروصدای فراوانی به راه انداخته و با واکنش های متفاوتی همراه بوده است. این در حالی است که جز ارسلان، صباح شریعتی و عبدالمحمد پاپی، کشتی گیران ایرانی الاصلی بودند که برای جمهوری آذربایجان و آلمان کشتی گرفتند و اتفاقا هر دو نفر مقابل ملی پوشان ایران بازنده شدند.

حمله به بنا قبل از سوت انتها

مسابقات دنیای کشتی فرنگی در روز اول برای شاگردان محمد بنا خوب نبود. 3 کشتی گیر ایران در همان روز نخست تکلیف شان تعیین شد و از دور مسابقات کنار رفتند. ناصر علیزاده در 87کیلوگرم هم که به جدول بازنده ها رفته بود برای کسب مدال برنز در مقابل کشتی گیر ترکیه بازنده شد و به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید. در کنار این شکست ها، یک اتفاق محمد بنا سرمربی تیم ملی را به حاشیه برد تا پیش از اتمام مسابقات، مورد هجمه منتقدین قرار گیرد. پیروزی های علی ارسلان، کشتی گیر ایرانی الاصل تیم ملی صربستان در وزن 72کیلوگرم و شکست محمدرضا مختاری در همان گام نخست در مقابل کشتی گیر فرانسه، سبب شد بنا سیبل منتقدان گردد.

ارسلان برای رسیدن به فینال برنده مختاری را ضربه فنی کرد تا فشار نقدها نسبت به عملکرد بنا به اوج خود برسد. در ادامه پیروزی او در فینال و کسب مدال طلا سبب شد منتقدان تمام اتفاقات خوبی که سرمربی نام آشنای ایران رقم زده را فراموش نمایند و بی محابا قبل از اتمام کار شاگردانش به او بتازند.

اقدام غیرمنتظره علی ارسلان بعد از کسب مدال

علی ارسلان کشتی گیر آملی تیم ملی صربستان سابقه کسب مدال طلای نونهالان و نوجوانان آسیا (هرکدام 2مرتبه)، مدال برنز نوجوانان دنیا و مدال برنز قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان را در کارنامه افتخارات خود دارد. ارسلان سابقه برد و باخت در مقابل بسیاری از کشتی گیران مطرح ایرانی را دارد که مختاری و گرایی جزو آنها هستند. به گفته خود ارسلان، او هیچ گاه در تفکرات محمد بنا جا نگرفت و خودش علت کشتی گرفتن برای صربستان را همین مسئله عنوان نموده است.

البته او در مصاحبه اخیرش که بعد از کسب مدال طلا انجام داده، گفته است: مخلص همه ایرانی ها هستم. طبق قراردادی که با صربستان دارم، برای این تیم کشتی می گیرم و رؤیای من کسب مدال طلای دنیا بود که حالا به آن رسیده ام. از تیم ملی ایران هم تشکر می کنم که برای من زحمت کشیدند و مخلص همه ایرانی ها هم هستم. من در صربستان تحصیل می کنم و کشتی می گیرم.ارسلان در حالی این صحبت ها را انجام داده که پس از رفتن از ایران، همان اوایل مصاحبه تندی را علیه بنا انجام داد و در بخشی از صحبت هایش گفت: اگر نفر مدنظر سرمربی تیم ملی را 10بار هم زمین بزنی، باز در تفکر بنا جایی نداری. البته ارسلان بعد از کسب طلای دنیا در سالن نزد کادر فنی ایران رفت و محمد بنا را در آغوش کشید و سپس برای اهدای مدال مراسم حاضر شد. علی ارسلان همچون تسابولوف روس که چند روز دیگر در کشتی آزاد برای صربستان کشتی خواهد گرفت، به این تیم پیوسته است. طبق قراردادی که بین طرفین منعقد شده، قرار است تا المپیک پاریس ارسلان برای صرب ها کشتی بگیرد، هرچند که وزن او المپیکی نیست و برای حضور در پاریس باید ابتدا تغییر وزن بدهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمله به محمد بنا قبل از سوت سرانجام ، رفتار متفاوت علی ارسلان بعد از کسب مدال طلای دنیا برای صربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به محمد بنا قبل از سوت سرانجام ، رفتار متفاوت علی ارسلان بعد از کسب مدال طلای دنیا برای صربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید