تصاویر ، هند جگر خوار 95 ساله شد ، تصاویری از بازیگر معروف فیلم محمد رسوالله

به گزارش وبلاگ پوشه، ایرنه پاپاس هنرپیشه هالیوودی که بابازی در فیلم محمد رسوالله (رسالت) به چهره ای شناخته شده بین مسلمانان شده بود 95 ساگی خود را جشن گرفت.

تصاویر ، هند جگر خوار 95 ساله شد ، تصاویری از بازیگر معروف فیلم محمد رسوالله

به گزارش وبلاگ پوشه، فیلم محمد رسوالله (رسالت) ساخته مصطفی عقاد کارگردان مسلمان (اردنی) در دهه 70 میلادی به دلیل ساخت و بازی های خوب هنرپیشگانی چون آنتونی کوئیین در نقش حضرت حمزه و ایرنه پاپاس در نقش هند جگر خوار باعث شد تا این اثر سینمایی مورد توجه مخاطبان سراسر جهان به ویژه مسلمانان قرار بگیرد.

ایرنه پاپاس در کهنسالی

  • وقتی رویای یک کارگردان بعد 18 سال محقق می شود!
  • ببینید | وقتی پارسا پیروزفر در معرکه خیابانی قمه به دست می گیرد

ایرنه پاپاس زاده 3 سپتامبر 1926 بازیگر اهل کشور یونان است. نام اصلی وی ایرن للکو است. وی در طول حدود 50 سال فعالیت هنری اش در بیش از 70 فیلم سینمایی بازی کرده است. برخی از فیلم هایی که وی در آن ها حضور داشته است از ماندگارترین آثار تاریخ سینما هستند.

ایرنه پاپاس در نقش هند جگر خوار

ایرنه پاپاس بازیگر بین المللی فیلم محمد رسول الله که در اوج معروفیت مقابل دوربین مصطفی عقاد رفت، یکی از چهره های مطرح این فیلم است که نقش حساس هند، همسر ابوسفیان را با مهارت بازی کرد. ایرنه پاپاس، بازیگر و خواننده یونانی که سال هاست بازنشسته شده، در طول نیم قرن فعالیت سینمایی در بیش از 70 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است. مادر او معلم مدرسه بود و پدرش استاد نمایشنامه های کلاسیک. پاپاس، حرفه اش را در یونان آغاز کرد و در آنجا به معروفیت نسبی رسید.

پاپاس وقتی در فیلم های تحسین شده ای چون توپ های ناواران و زوربای یونانی حضور یافت به معروفیت جهانی رسید؛ فیلم هایی که ایرنه پاپاس در آنها با آنتونی کویین همبازی بود. او سپس در سال 1969 در فیلم یک هزار روز از آن با ریچارد برتون همبازی شد و در زنان تروآ با کاترین هپبورن همکاری داشت.

ایرنه پاپاس

حضورش در فیلم زد اثر کوستا گاوراس در یادها ماند و در سال های بعد با ونجلیز آهنگساز در ساخت هشت ترانه فولکلور یونانی همراه شد و آلبوم اودس را عرضه کرد. پاپاس در فیلم محمد رسول الله برای سومین بار با آنتونی کویین همبازی شد و در ابتدای دهه80 در فیلم شیر صحرا این تجربه را دوباره تکرار کرد.

ایرنه پاپاس در نقش هند

از آخرین نقش آفرینی های او در سینما می توان به ماندولین کاپیتان کورلی اشاره کرد. پاپاس که چند سالی است خود را بازنشسته کرده تا همین چندسال پیش در پرتغال به فعالیت تئاتری مشغول بود. ایرنه پاپاس در زمان فعالیتش در سینما پیروز به دریافت جوایز بسیاری از جمله جایزه هیأت ملی نقد برای نقش آفرینی در فیلم زنان تروآ در سال 1971 و جایزه دانشگاه رم برای یک عمر دستاورد هنری در سال 2001 شد. ایرنه پاپاس با چهره شرقی اش یکی از بهترین گزینه ها برای ایفای نقش زنان عرب بود و بازی اش در نقش هند در فیلم مصطفی عقاد از فرازهای کارنامه هنری اش است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، هند جگر خوار 95 ساله شد ، تصاویری از بازیگر معروف فیلم محمد رسوالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، هند جگر خوار 95 ساله شد ، تصاویری از بازیگر معروف فیلم محمد رسوالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید