هشدار الکاظمی به احزاب سیاسی عراق

به گزارش وبلاگ پوشه، ایسنا نوشت: یک منبع سیاسی فاش کرد، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق به فراکسیون های سیاسی این کشور بیان کرد که امکان اجرای تمامی آنچه در برنامه های دولتی ذکر شد، وجود ندارد.

هشدار الکاظمی به احزاب سیاسی عراق

به گزارش سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، این منبع اظهار کرد، نخست وزیر مکلف عراق برنامه های کابینه خود را بر این اساس که کابینه موقت است، ترسیم نموده، به این شکل که تنها برنامه هایی را که این مدت زمانی برای اجرای آنها کافی است، مشخص نموده است. در مقابل بعضی فراکسیون ها نسبت به نبود بعضی مسایل و یا درج بعضی برنامه های دیگر و یا روشن نبودن بعضی از آنها اعتراضاتی مطرح می نمایند.

این منبع گفت: نخست وزیر مکلف به رهبران فراکسیون های سیاسی خاطرنشان کرد که کابینه اش تنها اتاق فوق العاده ای برای رسیدگی به پرونده های دشواری خواهد بود که کشور را تهدید می نمایند و مسایل و پرونده هایی که فراکسیون های سیاسی خواهان رسیدگی به آنها هستند، به سال ها زمان، امکانات و توافقی سیاسی احتیاج دارند و فاکتور زمان آن را اداره می نماید.

منبع یاد شده تاکید نمود: با این وجود، احزاب سیاسی توصیه ها و نکاتی درباره برنامه های کابینه الکاظمی به او گوشزد خواهند کرد و احتمالا او این نکات را در برنامه های خود لحاظ می نماید اما اجرای تمامی مواردی که در این برنامه اعلام خواهند شد، حتی با وجود نیتی صادقانه برای اجرای آنها ممکن نیست زیرا این عوامل و شرایط موجود مشخص نماینده هستند.

باسم خشان، عضو مجلس عراق روز آدینه اظهار کرد، احزاب سیاسی که حمایت خود را از الکاظمی خاطرنشان کردند، در جلسه رای گیری در دادگاه علیه او رای خواهند داد.

همچنین یک منبع سیاسی دیگر در گفت وگو با خبرگزاری فرات نیوز فاش کرد، الکاظمی درخواستی برای مشخص جلسه رای گیری در خصوص کابینه خود را به رئیس مجلس ارائه خواهد نمود.

این منبع اضافه کرد: الکاظمی لیست اسامی کاندیداهای خود را پس از موافقت احزاب شیعه با آنها ارائه خواهد نمود.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار الکاظمی به احزاب سیاسی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار الکاظمی به احزاب سیاسی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید