اعتبار 14 میلیارد تومانی برای ساماندهی مدارس کانکسی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان گفت: ساماندهی مدارس کانکسی استان همدان به 14 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.

اعتبار 14 میلیارد تومانی برای ساماندهی مدارس کانکسی

به گزارش خبرنگار از ، فرزاد تیموری مدیر کل توسعه و تجهیز مدارس استان همدان، عنوان نمود: بازسازی و نوسازی مدارس بر اساس اولویت انجام شده و برای مثال ابتدا مدارسی که نزدیک به 50 تا 60 سال عمر داشتند، تخریب و بازسازی شده اند و مابقی مدارس که به طور متوسط 45 سال قدمت دارند با اولویت در دستور کار قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: 2 هزار و 500 مدرسه در استان همدان وجود دارد که 40 درصد این مدارس احتیاج به مقاوم سازی، بازسازی و نوسازی دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان یادآور شد: استان همدان از نظر مقاوم سازی مدارس، مقام هفتم را در بین استان ها دارد و هیچ مدرسه خشت و گلی یا تمام سنگی در استان وجود ندارد.

تیموری با اشاره به اعتبار لازم برای بازسازی مدارس فرسوده، عنوان نمود: در برنامه ششم توسعه با پیش بینی دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی 3 میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای مدارس فرسوده کشور اختصاص یافت.

وی عنوان نمود: طی امسال برای استان همدان از محل اعتبارات استانی ساخت فضاهای آموزشی 15 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده بود که به صورت 100 درصد تخصیص یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدانگفت: همچنین از محل اعتبارات ملی 22 میلیارد تومان برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام اعتبار اختصاص یافت که بر اساس آن طرح های خوبی شروع شد که تعدادی از این پروژه ها با مشارکت خیّرین در حال اجراست.

تیموری در ادامه از وجود 70 مدرسه کانکسی در استان همدان اطلاع داد و گفت: برخی از این مدارس کانکسی (حدود 46 مدرسه) در روستاهایی که جمعیت آن کاهش یافته قرار گرفته است که در بیشتر این مدارس یک تا دو دانش آموز مشغول به تحصیل هستند اما در 24 مدرسه کانکسی دیگر جمعیت بیشتری در حال تحصیل هستند که باید این مدارس کانکسی جمع آوری و به جای آن مدارس ایمن ساخته گردد.

وی اضافه نمود: به طور متوسط برای هر کلاس درس 150 میلیون تومان و در مجموع 14 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس مقاوم و دائمی به جای این 24 مدرسه کانکسی احتیاج است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اعتبار 14 میلیارد تومانی برای ساماندهی مدارس کانکسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار 14 میلیارد تومانی برای ساماندهی مدارس کانکسی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید