ارتش سوریه آماده ورود به شهر منبج است

به گزارش وبلاگ پوشه، ارتش سوریه تجهیزات نظامی گسترده خود را برای ورود به شهر منبج، در اطراف این شهر مستقر کرده است.

ارتش سوریه آماده ورود به شهر منبج است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پوشه به نقل از رأی الیوم، رسانه های روسیه گفتند که نیروهای ارتش سوریه در چارچوب توافقی دوجانبه با نیروهای دموکراتیک سوریه، که با وساطت روسیه و با موافقت آمریکا اجرا شده است، آماده ورود به شهر منبج در شمال حلب هستند. هم زمان منابع محلی از ورود تجهیزات نظامی سوریه به حومه منبج خبر دادند.

رسانه های روسیه تأکید کردند، این اقدامات طبق توافقی میان روسیه و سوریه از یک طرف و میان روسیه، ایالات متحده و نیروهای دموکراتیک سوریه از طرف دیگر، انجام می شود و به موجب این توافق، یگان های ارتش سوریه به همراه تسلیحات سنگین و متوسط شان در شهر منبج مستقر می شوند و پرچم سوریه بر بالای ادارات دولتی داخل شهر و ورودی ها و خروجی های شهر برافراشته می شود.

در واکنش به این اخبار، مصطفی بالی سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه گفت: نیروهای دولتی سوریه به سمت منبج در حال پیشروی هستند، و این موضوعی است که ارتباطی به ما ندارد.

نیروهای آمریکایی چند روز پیش از شهر منبج عقب نشینی کردند و این شهر تحت کنترل رهبران عرب نیروهای دموکراتیک سوریه واقع شده است.

وزارت دفاع ترکیه، روز گذشته مدعی شده بود که شهر رأس العین سوریه را در چارچوب عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح تحت کنترل نیروهای خود درآورده است؛ ادعایی که از سوی قسد رد شد.

درگیری های شدیدی در محله الصناعه در شهر منبج به وقوع پیوست. منابع محلی گفتند که نیروهای دموکراتیک سوریه پیروز شدند که نیروهای مهاجم را سرکوب کنند که باعث شد این نیروها از این محله عقب نشینی کنند. منابع مذکور افزودند، شهر رأس العین همچنان تحت سیطره شبه نظامیان کُرد است.

از سوی دیگر، تلویزیون روسیا الیوم به نقل از رئیس مرکز روسی آشتی در سوریه حمیمیم وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت که در پی عملیات نظامی ترکیه و درگیری های جاری در مناطق شمال سوریه، بیش از 100 هزار نفر مناطق درگیر را ترک کرده و در شهرهای قامیشلی، حسکه و شهرهای مجاور مستقر شده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ارتش سوریه آماده ورود به شهر منبج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه آماده ورود به شهر منبج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید